Prípravy na oslavu založenia DFS pokračujú…

Prípravy na oslavu založenia DFS pokračujú…

dsc02379

 

 

Možno píšeme veľa, ale vraj nestačí len robiť, treba aj písať, tak nám povedali starší. Preto, aby sme sa pripravili pre našich divákov čo najlepšie, využívame každú chvíľu. Pravidelné skúšky, sústredenia, sme rozšírili o prípravu na nahratie CD nosiča. Začalo to už dávno. Myšlienka nahratia CD nosiča nás drží dlhú dobu. Teraz však dozrel čas, inak povedané najvyšší čas to urobiť. Termín výročia sa nezadržateľne blíži. Preto začalo vrieť v muzikantskom a speváckom kotly. Najskôr zoznam toho, čo chceme mať zachované pre budúcnosť, pesničky, spevákov, muzikantov. Zuzka Kučeráková – Michalcová s Milkou Debnárikovou sa pripravovali na túto chvíľu u dlhšie. Prvá zhrávka, druhá zhrávka, sústredenie a nasledovalo nahrávanie. Plán bol nahrať všetko v nedeľu. To sa nám však nepodarilo. Technik Peťo Gazarek a režisér sa čudovali, zo skúsenosti hovorili, že za jeden deň sa to nemusí podariť a mali pravdu. Tak sme nedeľu uzavreli tým, že toho na nahratie ešte ostalo dosť. V pondelok ráno ospravedlniť deti zo školy a pokračovali sme ďalej. Okolo jednej poobede sme už ale nahrávali posledné takty. Nie je také jednoduché nahrať CD s neprofesionálnym kolektívom.

Aj v tomto prípade sme všetko robili od srdca, len režisér a technik od nás chceli viac. Lebo len čisté tóny možno uložiť na nahrávku a čistota tónov nástrojov a hlasov išla niekedy aj cez slzy. Všetci zúčastnení si uvedomili, že kúpiť CD – nosič je omnoho ľahšie, ako ho nahrať. Tá ťažšia časť je za nami a ostatné už dorobia profesionálny grafici, strihači, režisér až do momentu, kedy budeme môcť počas slávnostného programu CD – nosič pokrstiť a pustiť do sveta medzi Vás, našich divákov a priaznivcov.

Aj v tomto texte chcem poďakovať Zuzke a Milke, za prípravu, nahrávanie a dobrý výsledok celej roboty predtým aj počas nahrávania, samozrejme profesionálom Petrovi Gazarekovi a režisérovi, ktorí nahrávku zrealizovali ďakujeme za trpezlivosť a dobrý výsledok spoločného snaženia.

K celkovému priebehu samozrejme prispeli rodičia svojou aktivitou.

 

Pre naše deti…

 

Počas zhrávok a príprav na nahrávanie CD –nosiča sme pochopili, že to nebude veľmi jednoduché. Pre deti veľmi náročné, časovo, fyzicky aj psychicky. Preto sme sa dohodli, že im pomôžeme zaplniť hladné brušká niečím teplým. Spoločnými silami oteckovia pred kultúrnym domom uvarili výborný kotlíkový guláš a kapustnicu. Deťom, ale aj dospelým to padlo počas dlhého a náročného dňa veľmi dobre. Veď ako sa hovorí, s plným bruchom je vždy lepšie ako s prázdnym.

Maminky mali zasa ženskú robotu. Aby bolo na výročie všetko nachystané a naše detičky pekne na javisku vyzerali, roztriedili a poukladali všetky kroje v krojárni. Teraz majú všetky kroje svoje miesto a čakajú na pekné a šikovné detičky, ktoré si ich už čoskoro oblečú.

Ďakujem všetkým zúčastneným rodičom…

Katarína Gondová

 

 

     Touto cestou Vás všetkých pozývame na naše slávnostné vystúpenia 8. 9.  a 10. Decembra 2016 do Miestneho kultúrneho strediska. Vstupenky si možno zakúpiť u p. Moniky Ambrózovej počas pravidelných skúšok DFS Dratvárik v MKS pondelok a piatok od 16.00 hod do 18.00 hod, alebo s ňou dohodnúť telefonicky na jej telefónnom čísle 0908 224 664. Tešíme sa na stretnutie s Vami.

                                              Za vedenie DFS Dratvárik

                                                       Juraj Dávid

 

Článok zverejnený v Ľupčianskych zvestiach 10/2016


Warning: urlencode() expects parameter 1 to be string, array given in /data/9/b/9b088b25-f84c-4200-bdf6-09d338a08b8f/dratvarik.sk/web/wp-content/themes/dance-studio/framework/function/template-functions.php on line 1246